Książka Trzy siostry od Heather Morris

“Trzy siostry” to książka, która ukazała się niedawno na polskim rynku. Jest to dzieło, które kontynuuje serię cieszącą się sporym uznaniem Tatuażysta z Auschwitz. Jest seria, która zyskała wiele fanów, a została napisana przez pisarkę Heather Morris. Tym razem Morris powraca do swoich fanów razem z najnowszą częścią cyklu, która opowie o trzech niesamowitych kobietach. Co one przeżyły?

Heather Morris- kim jest pisarka?

Heather Morris z wykształcenia należy do służb medycznych. Przez wiele lat kobieta pracowała w szpitalu w Malbourne, gdzie miała okazje poznać wielu niesamowitych ludzi. Tam właśnie poznała także niesamowitą osobę, którą był Lale Sokołow. Jest to człowiek, który obecnie może być nieco lepiej znany jako tatuażysta z Auschwitz. To właśnie jego historia została napisana na kartkach książki, którą Morris wydała w 2018 roku. Historia ta wydarzyła się naprawdę, a otworzyła drogę do tego, by przedstawić szerszej publiczności to, co wydarzyło się już dawno temu i niemalże zostało zapomniane. Jednak Auschwitz dalej pozostaje żywym miejscem w sercach i pamięciach wielu osób, których historie postanowiła spisać Heather Morris.

Książka Trzy siostry od Heather Morris

Trzy siostry to książka, która została napisana niedawno, choć wydarzenia, które zostały zawarte w niej miały miejsce dość dawno. Trzy siostry to poruszająca historia Cibi, Magdy oraz Livi, które są postaciami autentycznymi. Dziewczyny te są żydówkami, które kiedyś dały słowo swojemu ojcu, że będą trzymać się razem. Przysięga ta przetrwała nawet czasy Auschwitz, które dziewczyny przeżyły razem. Historia ta opowiada o czasach, kiedy jedna z dziewczyn została skazana na prace przymusowe, a reszta dziewczyn podążyła śladami tej pierwszej, by za wszelką cenę były razem. Książka nie jest łatwa w odbiorze, zawiera dużo ciężkich faktów z czasów wojennych, jednak przede wszystkim jest to opowieść o tym, jak nadzieja może przetrwać w najcięższych i najpodlejszych warunkach. Warto zapoznać się z historią od Heather Morris.