Książka Trzy siostry i historia autentyczna

Literatura może opowiadać o wydarzeniach, które mają miejsce obecnie, ale nie musi. Może ona także dotyczyć wydarzeń, które miały miejsce już dawno temu. Takie wydarzenia można spotkać na przykład w książce Heather Morris. Jest to pisarka, która zyskała znaczną sławę po tym, jak opublikowała w 2018 roku książkę Tatuażysta z Auschwitz. Jest to dopiero początek serii, która obecnie doczekała się trzeciego tomu. Trzeci tom nosi tytuł Trzy siostry (www.taniaksiazka.pl) i po raz kolejny opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Co można znaleźć w tej książce?

Trzy siostry i jedna historia

Trzy siostry to opowieść o tym, jak można przetrwać, trzymając się w najgorszych chwilach tych, których się kocha. Jest to historia, która opowiada o Magdzie, Livi oraz Cibi. Ta trójka sióstr pochodzi z żydowskiej rodziny, która w czasach hitlerowskich doczekała się wielu nieszczęść. Ojciec dziewczynek nauczył je, by zawsze trzymały się razem, niezależnie od okoliczności. Przysięga ta została wystawiona na próbę, kiedy to dziewczyny znalazły się w obozie pracy. Tam czekał ich widok ludzkich nieszczęść, a także nieludzkie warunki oraz niesamowita tragedia ludzi, która jeszcze długi nie odejdzie w niepamięć. Co jeszcze warto wiedzieć na temat książki? Warto się o tym przekonać samemu, sięgając po nią. 

Kim jest pisarka Heather Morris

Heather Morris przez wiele lat pracowała w szpitalu, gdzie poznała wiele osób. Te osoby opowiadały czasem Morris swoje życiowe historie, a jedną z takich historii był los Lalego Sokołowa. Był on osobą, która opowiedziała Heather swoje życie. Kiedy trafił on do Auschwitz, stał się tatuażystą. Jego losy zostały opisane w książce Tatuażysta z Auschwitz, która szybko doczekała się sporego uznania. Książka została przetłumaczona na wiele języków, a w Polsce znalazła się na liście bestsellerów. Warto wiedzieć, że Heather Morris na początku losy Lalego spisywała nie jako książkę, ale bardziej jako scenariusz. Dopiero później zdecydowała się na napisanie książki. Wcześniej historia zdobywała uznanie w konkursach.